Párommal, Nagy Marival a hetvenes évek elején fellépő „nomád nemzedék” élcsapatához tartozva Gödöllőről − a népművészetet forrásként felhasználó szecessziós művésztelep háza tájáról − indultam el a népművészet megújhodását kereső programmal.
Faluról falura járva gyűjtöttük magunkba azt a tudást, emberséget, ami ma is legfőbb támaszunk.
1972−1982 között az egész magyar nyelvterületet bejárva kutattuk és műveltük a kosárkötés különböző ágait.
1979 óta folyamatosan kutatjuk, míveljük és tanítjuk honfoglaló őseink hagyatékát, a nemezkészítést.
A nyolcvanas évek elejétől Kecskeméten közreműködtünk a Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely hagyományt és játékkultúrát terjesztő műhelyprogramjának kidolgozásában. Megteremtői voltunk a hazai játszóház programnak és a kézműves oktatásnak.
1986 óta tagjai vagyunk a Magyar Alkotóművészek Országos Szövetségének, mint textilművészek.
A hazai és a külföldi nemezoktatás elindítói vagyunk.
1984-ben Nemzetközi Nemezművészeti Világtalálkozót, 1985−88 között nemzetközi alkotótáborokat szerveztünk Kecskeméten és Székekpusztán. Ez a négy év lett a nemezkészítés újrafelfedezésének és elterjesztésének kezdete a világon. Ezek anyagából számtalan alkalommal rendeztünk kiállításokat, melyek célja a nemez hazai és külföldi megismertetése volt.
Tevékenységünk hatása az archaikus kultúra terjesztésében napjainkra messze túllépte Magyarország, de Európa határait is.
Eddigi munkásságunkról számos tanulmányt és könyvet írtak: kosárkötés, játékkészítés, nemezkészítés, nemezsátor-készítés, növényi festés, szövés-fonás, batikolás, ősi magyar minták értelmezése témakörökben (összesen eddig 43 kötet).
Közösen készített nemeztakaróinkra jellemző az ősi motívumok újraértelmezett felhasználása.
Az utóbbi tíz évben a hagyományos nemeztechnikák mellett sok új nemezművészeti eljárás feltalálói vagyunk: pl. többféle nemezjáték, a nemez bőrrel való megerősítése, díszítése, a gyapjú indiai selyemmel és pamutanyagokkal való vegyítése, kékfestés nemezen, nyomódúccal való mintázás, pappal való mintázás, a nemez batikolása és növényi anyagokkal való megfestése, hímzett nemezek.
2004-ben megrendeztük a VIII. Nemezművészeti Világtalálkozót, melyet négy általunk szervezett kiállítás kísért, összesen több mint 200 résztvevővel.
Eddig 28 könyvben, kiadványban foglaltuk össze a nemez kutatásával és oktatásával kapcsolatos tapasztalatainkat.
Tevékenységünk talán azért is különleges, mert egyidejűleg tevékenykedünk mint néprajzkutatók, alkotunk mint művészek, és tanítunk mint szakoktatók.
Gyermekeink közül Anna és István a nemezkészítést választották élethivatásul.
Eredmények, díjak
Népművészet Ifjú Mestere, 1974, kosárkötés
Népművészet Mestere, 2010, nemezkészítés
Hagyományőrző díj, 2004
Kecskemét Közművelődéséért díj
Legfontosabb kiállításaink, melyeket közösen szerveztünk, rendeztünk és vettünk benne részt Nagy Mari textilművész, Népművészet Mesterével, Vidák Anna textilművész, Népművészet Ifjú Mesterével és ifj. Vidák István Népművészet Ifjú Mesterével:
1984: I. Nemzetközi Nemezművészeti Világtalálkozó és Kiállítás, Kecskemét
1995−96: Szórakaténusz Játékmúzeum és Műhely – I. Nemezjáték Világkiállítás, Kecskemét
2004: Nemezművészeti Világtalálkozó − 4 nemzetközi kiállítás:
Magyar Nemzeti Galéria, Nemeztakarók és művészeti objektumok
Iparművészeti Múzeum, Nemezruhák és kiegészítők
2010: Miat Textilmúzeum, Gent, Belgium
2010: Széphárom Galéria, Budapest
2016−2019: Héttorony Fesztivál Makovecz Imre emlékére: Faluház − Kakasd, Hagymaház − Makó, Vigadó Kulturális Központ − Szigetvár, Budai Fonó Zeneház − Budapest
2017: „Noé Bárkáján” Életmű kiállítás, Pesti Vigadó, Budapest
2019: „Napkelettől Napnyugatig” – Nemzetközi Nemezművészeti Kiállítás, Pesti Vigadó, Budapest