Tóth Károlyné csipkekészítő Népi Iparművész vagyok. Kisgyerekkorom óta kézimunkázom. Apai nagyanyámtól a varrás tudományát kaptam, Édesanyámtól pedig a hímzés művészetét tanulhattam meg.
A csipkekészítésre Békéscsabán Tóthné Kiss Szilvia tanított. 2010-ben OKJ-s csipkekészítő végzettséget, majd oktatói végzettséget is szereztem.
A csipkefajták közül a vert csipke áll a szívemhez a legközelebb. A legtöbb alkotásom ezzel a technikával készült, készül. Fontosnak tartom a magyar nyelvterület népi mintakincsének továbbéltetését. Ezért olyan tárgyakat, viseleti darabokat készítek ennek felhasználásával, amelyek a mai modern világban is használhatóak, viselhetőek. Alkotásaimat rendszeresen zsűriztetem.
2012-ben nyertem el a Népi Iparművész címet.
2015-től tagja vagyok a Népművészeti Egyesületek Csipke Szakmai Bizottságának.
Rendszeresen veszek részt továbbképzéseken, pályázatokon, kiállításokon.
A csipkekészítés népszerűsítésére blogot írok. Itt bemutatom az általam készített alkotásokat. Leírásokat adok a készítésükről, mintarajzokat adok közre. Igyekszem a csipkefajtákat megismertetni, kiállításokat, régi csipkéket, tájházakat mutatok be. Csipketerveket is közzéteszek Variációk címmel. A blogot több mint 20 országban olvassák a csipkeszerető emberek. A blog elérhető a www.tkcsipke.blogspot.com oldalon.
Magyarországon kevesen ismerik csipkekészítőinket, ezért hoztam létre a virtuális Magyar Csipkemúzeumot. Itt az ország neves csipkekészítőinek munkáit mutatom be. Elérhetősége: www.csipketarlat.blogspot.com
Eredmények, díjak
Magyar Kézműves Remek díj: 2014, 2016
Élő Népművészet Kiállítás: 2015 Arany oklevél
Mesterségek Művészete pályázat: 2018 1. díj
Országos Textiles Konferencia: 2010, 2016 1.díj, 2014-ben Ezüst oklevél
Csipkekészítők Nemzetközi Találkozója, Nagykálló: 2018 1. helyezés, 2010, 2014, 2016 2. helyezés
Bábolna, Ezüst csipke díj 2012
AMKA kiállítás és pályázat: 2018 Kristály Vándor Serleg
2015-től tagja a Népművészeti Egyesületek Szövetsége Csipke Szakmai Bizottságának