A Népművészeti Egyesületek Szövetségének (NESZ) Országos Hímző szakmai bizottságának elnöke, a Békés Megyei Népművészeti Egyesület titkára, valamint a Békéscsabán működő Rozmaring Hímzőkör tervező művészeti vezetője. Alkotásaival követi a hagyományt, de egyben új utakat is keres. Hímzései kötődnek a népi tárgykultúra tradícióihoz, de megfelelnek a modern környezet követelményeinek, a mai ember igényeinek is. Minden elkészült darab egyedi tervezésen alapul, melyen a forrásanyag felismerhető és az eredeti munka eszmeisége is jelen van. Munkáival nemcsak megőrzi az ősi hagyományokat, hanem szívvel-lélekkel, nagy szakértelemmel tovább is adja. Hímzéseivel számtalan országban mutatkozott be. Szakmai tudását publikáció formájában is több alkalommal továbbadta, több hímző kiadvány szerzője vagy társszerzője. A '80-as évek közepétől folyamatosan oktat hímzést és szövést fiatalok és felnőttek számára. Kiváló pedagógiai felkészültséggel, nagy szakmai tudással tanítja hallgatóinak a népi hímzés, szövés elméleti ismereteit és gyakorlati tudnivalóit. Pedagógusként számtalan gyermek és felnőtt szakkört, csoportot vezetett, illetve vezet. Több alkalommal elnyerte a Magyarországon kapható legmagasabb szakmai díjat, a „Gránátalmát”. 2019-ben megkapta a Magyar Köztársaság elnökének kitüntetését, a Magyar Arany Érdemkeresztet.
Eredmények, díjak
1984-ben megkapta a Népművészet Ifjú Mestere címet,
1989 óta a Népi Iparművész cím tulajdonosa. Alkotásaiért számtalan elismerésben részesült.
1977-ben, 1983-ban, 1992-ben, 1994-ben, 1996-ban, 2000-ben, 2005-ben és 2015-ben az Országos Népművészeti Kiállításon "Gránátalma" díjakat kapott.
1998-ban Király Zsiga-díjban részesült. 2002-ben kapta meg a Népművészet Mestere címet.
2019-ben megkapta a Magyar Köztársaság elnökének kitüntetését, a Magyar Arany Érdemkeresztet. Szűkebb hazájában, Békés megyében Békés Megye Népművészetéért és A Jövő Nemzedék Tanításáért díjjal ismerték el szakmai munkáját.