Újabb hat szakkörrel bővült tudástárunk
Az együtt alkotás öröme már mindannyiunknak hiányzik. De épp ezért olyan jó érzés − még ha csak így képernyőn keresztül is − feleleveníteni akár a régi iskolai szakkörök hangulatát, akár a felnőtt kalákákat.
És ez az, amiért gőzerővel dolgozunk azon, hogy a Szakkör.hu online felülete még színesebb és informatívabb legyen. Hogy bárki megtalálja azt a tevékenységet, amibe már most otthon bele tud kóstolni, melynek alapjait könnyen elsajátíthatja, és mikor majd lehetséges, a területileg legközelebb található valós szakkör tagjaihoz is csatlakozhasson.
Az elmúlt hetekben és jelen pillanatban is folyamatosan dolgozunk a minél jobb felhasználói élmény elérése érdekében: forgatjuk, vágjuk, szerkesztjük és töltjük fel az érdekesebbnél érdekesebb videókat A Szakkör virtuális tudásmegosztó felületére.
Témaköreink olyan népszerű területekkel bővültek az indulás óta látható, a Kárpát-medence egész területén nagy hagyományú hímzésen, gyöngyfűzésen, mézeskalács-készítésen és csipkeverésen túl, mint a repülőmodellezés, tűzzománcozás, vagy a kézműves alaptechnikák bemutatása.
Ezeken kívül már olyan különlegesnek számító előadás-sorozatok is megtekinthetők oldalunkon, mint például a Csillagóra – az Univerzum atlasza, vagy a népzenei hagyományainkat bemutató szakkör.
Ahogy többször is hírt adtunk róla a közösségi médiában, párhuzamosan készülnek vesszőfonó, fafaragó és gasztronómiai kisfilmjeink, illetve rövid időn belül felkerül egy ünnepkörökhöz kötődő sorozat is.
A Ráhangoló rovatunkban megosztott tevékenységek reményeink szerint sokakban kedvet ébresztenek arra, hogy a pandémiás helyzet után részt vegyenek a bemutatkozó agóra, művelődési központ által helyben rendezett közösségi alkalmakon.
A gyermekeket is szeretnénk bevonni a „szakkörözésbe” – azon túl, hogy a már megosztott tudásanyag mind tartalmaz a legkisebbekkel is megvalósítható ötleteket −, nekik külön készülünk egy szakkörrel, mely izgalmas népi játszóházi foglalkozásokat kínál a kisgyermekektől kezdve a tiniken át a nosztalgiára vágyó idősebb korosztályig.
Megismerhetik nagy- és dédszüleik játékait, természetes alapanyagokból készíthetnek mai is hordható és használható viseleti darabokat és játékszereket.
Hiszen tudásunkkal kézen fogva a hagyományok tovább élnek – a Szakkör minden egyes tagja által!